Ból głowy a alergie

Czy alergie mogą powodować bóle głowy?

Bóle głowy nie są rzadkością jeśli chodzi o objawy alergii. Badania szacują, że od 70 do 80 procent z nas odczuwa bóle głowy, a około 50 procent co najmniej raz w miesiącu. Alergie mogą być źródłem niektórych z tych bólów głowy.

Jakie alergie powodują bóle głowy?

Oto niektóre z typowych alergii, które mogą prowadzić do bólów głowy:

  • Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny). Jeśli cierpisz na ból głowy wraz z sezonowymi i wewnętrznymi alergiami nosa, jest to bardziej prawdopodobne z powodu alergii. Katar sienny lub inne reakcje alergiczne mogą powodować bóle głowy spowodowane chorobami zatok.
  • Alergie pokarmowe. Może istnieć związek między jedzeniem a bólami głowy. Na przykład pokarmy takie jak nabiał, sztuczne słodziki i czekolada mogą wywołać migrenę u niektórych osób.
  • Histamina. Organizm wytwarza histaminy w odpowiedzi na reakcję alergiczną. Między innymi histaminy obniżają ciśnienie krwi (rozszerzenie naczyń). Może to spowodować ból głowy.

Pamiętaj, ból głowy jest sygnałem od organizmu, że coś się dzieje. Nie ignoruj go tylko szukaj przyczyny dzięki czemu być może uda Ci się odstawić leki przeciwbólowe.

zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com