Biorezonans

Terapia biorezonansowa jest ściśle powiązana z dokonaniami fizyki kwantowej i bazuje na wieloletnim doświadczeniu oraz rezultatach medycyny chińskiej. W terapii pracuje się na meridianach punktów akupunkturowych, które są przejęte z medycyny chińskiej.

O terminie biorezonansu świat usłyszał w 1987r. Twórcą terminu jest niemiecki lekarz dr Frans Morell, a pierwszym aparatem bazującym na terapii drganiami własnymi pacjenta był aparat Mora.

Podczas tej bezbolesnej terapii elektrody połączone z aparaturą są podłączane do pacjenta w sposób nieiwazyjny. W przypadku aparatu Bicom Optima są one trzymane przez pacjenta, dzięki temu nawet najmłodsze dzieci nie mają problemu z podaniem się terapii oraz badaniu.
Metoda działania aparatury jest bardzo prosta. Podczas terapii zachodzi stymulacja zmian w rezonansie komórek, powodująca przywrócenie fizjologicznych drgań.

Patologia w naszych organizmach wywoływana jest przez różne czynniki zewnętrzne. Mogą to być np. toksyny, które uszkadzają drgania fizjologiczne, a te mogą wywoływać alergie, astmę oskrzelową,stany zapalne, nadwrażliwość na ciepło czy na promienie UV.

Jak to działa?
Podczas terapii wykorzystywane są punkty akupunkturowe,istotnym czynnikiem są drgania elektromagnetyczne.
Do pamięci komputera wprowadzone są programy terapeutyczne dobierane w zależności od problemu,wszystkie parametry ustawione są elektronicznie. Drgania terapeutyczne przekazywane są do organizmu pacjenta.

Czy badanie jest bolesne?
Nie,testy alergiczne ani terapie nie są bolesne,dzięki drganiom elektromagnetycznym wszystkie terapie można stosować nawet u dzieci poniżej 3 roku życia.

Jak wygląda badanie?
Pacjent jest podłączony do aparatury poprzez elektrody,które z kolei podłączone są do komputera,badanie jest bezinwazyjne.

Co badanie może mi dać?
Dzięki zróżnicowanej diagnostyce możemy osiągnąć wiedzę na temat obciążenia naszego
organizmu na metale ciężkie,pasożyty,bakterie oraz poznać przyczynę alergii. Odczulanie wykonywane na prośbę pacjenta pozwala całkowicie wyeliminować reakcje alergiczną.

Biorezonans Szczecin – Bioalergo