Biorezonans – zasada działania

Terapia biorezonansowa jest ściśle powiązana z dokonaniami fizyki kwantowej i bazuje na wieloletnim doświadczeniu oraz rezultatach medycyny chińskiej. W terapii pracuje się na meridianach punktów akupunkturowych, które są przejęte z medycyny chińskiej.
O terminie biorezonansu świat usłyszał w 1987 roku. Twórcą terminu jest niemiecki lekarz dr Frans Morell, a pierwszym aparatem bazującym na terapii drganiami własnymi pacjenta był aparat Mora.

Podczas tej bezbolesnej terapii elektrody połączone z aparaturą są podłączane do pacjenta w sposób nieinwazyjny. W przypadku aparatu Bicom Optima są one trzymane przez pacjenta, dzięki temu nawet najmłodsze dzieci nie mają problemu z podaniem się terapii oraz badaniu.

Metoda działania aparatury jest bardzo prosta. Podczas terapii zachodzi stymulacja zmian w rezonansie komórek, powodująca przywrócenie fizjologicznych drgań.

Patologia w naszych organizmach wywoływana jest przez różne czynniki zewnętrzne. Mogą to być np. toksyny, które uszkadzają drgania fizjologiczne, a te mogą wywoływać alergie, astmę oskrzelową,stany zapalne, nadwrażliwość na ciepło czy na promienie UV.

Podczas terapii wykorzystywane są punkty akupunkturowe, istotnym czynnikiem są drgania elektromagnetyczne.

Do pamięci komputera wprowadzone są programy terapeutyczne dobierane w zależności od problemu,wszystkie parametry ustawione są elektronicznie. Drgania terapeutyczne przekazywane są do organizmu pacjenta.