Bioalergo Kids

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 91 883 52 66 lub tel. kom. 536 288 863 – jedyny taki program w Szczecinie:

Zdrowie dzieci jest dla rodziców najważniejsze i dlatego profilaktyka dziecięca jest tak ważna. W Polsce i krajach rozwiniętych dzieci są najbardziej narażone na problemy związane z nieleczonymi alergiami, zębami oraz nieleczona obecnością pasożytów. Nieleczone schorzenia mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Alergia

W dzisiejszym świecie prawie co 2 dziecko ma uczulenie

Dlaczego warto dziecko zbadać i odczulać?

Objawy:
Dlaczego warto odczulać: Na pozytywny,długotrwały efekt odczulania ma wpływ wiek,w którym odczulamy dziecko. Toksyny,które odkładają się latami w naszym organizmie,stres,przewlekłe choroby są przeszkodą w trwałej eliminacji alergii. Dziecko jest mniej narażone na przyjmowanie toksyn ze względu na swój młody wiek organizm nie jest jeszcze obciążony tak jak u osoby dorosłej.

Procedura Badania:
Test wykonywany jest za pomocą biorezonansu magnetycznego,badanie trwa od 15-30 minut jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne.

Procedura Odczulania:
Odczulanie odbywa się przy pomocy drgań elektromagnetycznych,które przyzwyczajają organizm do danego alergenu w sposób subtelny i całkowicie bezinwazyjny.

PASOŻYTY

Co 3 dziecko żyje z pasożytami, a to pociąga za sobą konsekwencje:

-dlaczego warto dziecko zbadać w kierunku pasożytów?

Objawy:

Najczęściej zakażenie przebiega bezobjawowo. Objawy ostrego zakażenia występują po 1-3 tyg., są niejednoznaczne i zależne od wieku i stanu wydolności układu immunologicznego. Bóle brzucha,wysypki,nudności,nadpobudliwość to tylko nieliczne objawy zarażenia pasożytami. `Zaobserwować można również nasiloną reakcję alergiczną lecz  ta może ustąpić całkowicie po eliminacji pasożytów z organizmu i dlatego tak ważna jest wczesna  diagnostyka.

Procedura Badania:

Badanie wykonywane jest przy pomocy specjalistycznej aparatury,który jest w stanie określić ewentualne obciążenie pasożytami. Diagnostyka trwa od 15-20 minut jest bezbolesna i bezinwazyjna.

ZĘBY

Pamiętaj,że wszystkie poprzednie aspekty można uzyskać tylko dzięki dobrej zdolności obronnej organizmu. Dzięki współpracy z gabinetem Dentus Twoje dziecko może mieć zdrowy uśmiech a zdrowe zęby to zdrowy organizm.

Dlaczego warto dbać o profilaktykę zębów Twojego dziecka?

Lista groźnych schorzeń,które mogą zostać wywołane przez nieleczone zęby jest obszerna.

Objawy:
Brak należytej czujności nad higiena jamy ustnej dziecka prowadzi najczęściej do szybkiego ( kilku krotnie szybszego niż u dorosłego) powstania próchnicy. . W młodych zębach jako jeszcze nie należycie zmineralizowanych  proces próchnicowy szybko przeradza się w zapalenie miazgi i otwiera wrota zakażenia do całego ustroju tworząc szybko zapalne zmiany okołowierzchołkowe (na zdj. rtg często widzimy  to w postaci  czarnej plamy nad korzeniem zęba)  . Nie leczone wysiewają toksyny bakteryjne do krwiobiegu  i staja się przyczyna tzw od ogniskowych chorób które dają o sobie znać po latach i dotyczą innych narządów. Podaje się że nieleczone zęby  aż w 25% odpowiadają za powstanie chorób od ogniskowych.

Chorobami szczególnie powiązanymi z zakażeniem ogniskowym są:

  • zapalenie wsierdzia, osierdzia, mięśnia sercowego
  • zapalenie tęczówki i naczyniówki,
  • zapalenie kłębuszkowe nerek,
  • gościec stawowy,
  • neuralgie i zapalenia nerwów,
  • choroby krwi,
  • owrzodzenia żołądka i dwunastnicy,
  • niektóre choroby skóry.

Szczególnie niebezpieczne i znacznie częstsze są zakażenia od ogniskowe u dzieci, u których objawy mogą przybierać ostrzejsze formy niż u dorosłych.